Niedziela 6 marca 2022

 

1.      Przeżywamy dziś 1 Niedzielę Wielkiego Postu zarazem pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. modlimy się o pokój na Ukrainie i w świecie.

2.      Dziś o godz. 17.00 zapraszam na modlitwę Różańcową rodziców modlących się w intencji własnych dzieci a dziś także dzieci Ukraińskich.

3.      W całej Polsce modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie i w Europie. Prosimy Miłosiernego Boga o zaprzestanie działań wojennych. Podczas zbiórki ofiar na Ukrainę w poprzednią niedzielę i w środę popielcową złożyliśmy do puszek 7622,70,- Ofiary te w całości zostały przesłane na powyższy cel. Od poniedziałku do środy trwała również zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i pierwszej pomocy. W piątek artykuły te zostały przekazane do Ośrodka Pomocy, były dwa pełne busy. Za złożone tak hojne ofiary pieniężne i artykuły pierwszej pomocy w imieniu obdarowanych składam wszystkim parafianom serdeczne Bóg zapłać. Liczy się miłość serca okazana potrzebującym. Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych – Mnieście uczynili, mówi Pan Jezus. Bóg zapłać za ofiarną miłość.

4.      W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia czynów pokutnych, którymi są: głębsza i pobożniejsza modlitwa, post i jałmużna. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 dla dzieci i 18.30 dla dorosłych. Najbliższą drogę krzyżową poprowadzi chór parafialny. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie będą zbierane ofiary na grób Pański. Na Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30.

5.      Przed trzecią niedzielą Wielkiego Postu w dniach od 18 do 20  marca zapraszamy na Misje Parafialne, które będą prowadzili Ojcowie Kapucyni z Zakroczymia.

6.      Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas i nabywania Baranków na stół Wielkanocny w cenie 6 zł.

7.      Trwają prace remontowe przy kościele. Bardzo dziękuję za życzliwą pomoc materialną.

8.      Zapowiedzi…

9.      Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

10.  Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

11.  Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab