Niedziela 5 lutego 2023

1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę Zwykłą a zarazem I Niedzielę Miesiąca, stąd po każdej Mszy św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem.

2. W ostatnim tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. W imieniu własnym i ks. Marka pragnę podziękować wszystkim parafianom za serdeczne i ciepłe przyjęcie odwiedzin duszpasterskich w czasie których modliliśmy się w intencji wszystkich członków naszych rodzin, prosząc o zdrowie, wstawiennictwo naszych świętych patronów i Boże Błogosławieństwo. Pragniemy podziękować za życzliwość wyrażającą się w podwożeniu, odprowadzaniu i szczerych rozmowach z duszpasterzami. Odwiedziliśmy wszystkie rodziny, które otworzyły przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Te rodziny ogarniamy naszą szczególną modlitwą. Część rodzin od lat nie przyjmuje swoich duszpasterzy, co świadczy o braku praktyk religijnych. Stąd nasza zachęta do apostolstwa wierzących i praktykujących. Najważniejszym problemem naszych rodzin jest niestabilność i niepewność związana z wojną na Ukrainie i ze sprawami materialnymi. Poważnym problemem stają się zagrożenia dotyczące dzieci naszych rodzin spowodowane nadmiernym korzystaniem z telefonów i komputerów, co prowadzi często do agresji wewnętrznej a nawet depresji. Rodzice często nie mają czasu na rozmowę i spędzanie wolnych chwil z dziećmi co powoduje ich zagubienie i pogłębia samotność. W każdej rodzinie jest wiele cennych wartości które ją budują, ale są również problemy, które osłabiają więzi rodzinne. Dla większości naszych rodzin cenna jest modlitwa, życie moralne i rozwój duchowy co buduje i daje poczucie bezpieczeństwa. W naszych rodzinach często wspominamy naszych bliskich zmarłych i otaczamy ich serdeczną modlitwą. Wszystkim parafianom życzymy zdrowia, wstawiennictwa naszych świętych patronów i Bożego Błogosławieństwa. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. W najbliższym roku i następnych latach, po ustaleniach z Radnymi będziemy podejmowali dalsze działania duszpasterskie i prace materialne, które przez parafian są dostrzegalne i doceniane. Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie posługi kapłanów, pana Organisty i pana Kościelnego. Szczęść Boże.

3. Od juta wracamy do wieczorowych Mszy świętych o godz. 17.30 i 18.00. Wracamy również do modlitw wspólnotowych i spotkań grup parafialnych o których będziemy na bieżąco informowali. Szczególnie zapraszamy w każdy poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 po której do godziny 19.00 modlimy się w ciszy adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W środy przed Mszami zapraszamy na modlitwę różańcową, w czwartek zaprasza Wspólnota Intronizacyjna, w piątek Odnowa w Duchu Świętym w pierwsze soboty Wspólnota Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w pierwsze niedziele Róże Różańcowe rodziców modlących się w intencji własnych dzieci.

4. Zapowiedzi…

5. Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

6. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

7. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab