Niedziela 25 września 2022

1. Przeżywamy dziś 26 Niedzielę Zwykłą.
2. W dniu wczorajszym dzieci, które regularnie uczestniczyły we Mszy Świętej niedzielnej w poprzednim roku w nagrodę pojechały do Płocka, by zwiedzić miasto a szczególnie Katedrę, Muzeum Diecezjalne, Seminarium Duchowne. Wyjazd w całości sfinansowała parafia. Bóg zapłać katechetom.
3. Jeszcze dziś zbieramy karteczki z imieniem i nazwiskiem od dzieci najmłodszych do klasy 3 włącznie. Wzorem lat ubiegłych będą one losami w losowaniu pandy.
4. W dniu dzisiejszym po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia.
5. Zapraszamy dzieci i młodzież do scholki, ministrantów i zespołu młodzieżowego.
6. Od soboty rozpoczyna się miesiąc różańcowy – październik, w którym oddajemy cześć Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy na różaniec osoby dorosłe, dzieci i młodzież. Różaniec będzie we wszystkie dni również w niedzielę o godz. 17.30. Rozważania różańcowe przygotują i różaniec będą prowadziły: w poniedziałek – młodzież i ministranci, we wtorek – dzieci szkoły podstawowej, w środę – Koła Różańcowe i Róże Różańcowe Rodziców w czwartek – Wspólnota Intronizacyjna, w piątek – Odnowa w Duchu Świętym, w sobotę – Wspólnota Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, w niedzielę kapłani. W najbliższą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca różaniec poprowadzą Róże Różańcowe Rodziców o 17.20. Na różańcu dzieci będą otrzymywały karteczki obecności, a na zakończenie dla najgorliwszych będą symboliczne upominki.
7. W najbliższym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W pierwszą sobotę o godz. 18.30 Wspólnota Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi zaprasza na modlitwy wynagradzające. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy modlili się przed Najświętszym Sakramentem.
8. W trakcie pandemii w szpitalu nowodworskim zlikwidowano kaplicę. Obecnie powstała możliwość ponownego otwarcia kaplicy, ale przeznaczone na ten cel pomieszczenie wymaga remontu. Zgodnie z pisemną deklaracją Dyrekcji Szpitala po wpłaceniu na konto kwoty 52 tyś zł. prace zostaną rozpoczęte w ciągu 30 dni od wpłaty całości kwoty. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto szpitala z dopiskiem na remont kaplicy. W przyszłą niedzielę w parafiach do puszek będą zbierane ofiary na ten cel. Serdecznie prosimy o pomoc finansową, by personel, chorzy i ich rodziny mieli miejsce modlitwy w naszym szpitalu.
9. Zapowiedzi…
10. Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…
11. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.
12. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za ofiary składane na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab