Niedziela 22 października 2023

1. Przeżywamy dziś 29 Niedzielę Zwykłą.

2. W poprzednią niedzielę w Dzień Papieski na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia złożyliśmy 1790 zł. Pieniądze te zostały przesłane na powyższy cel. Bóg zapłać.

3. Dziś odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

4. Na ręce p. Macieja Cieślińskiego całej rodzinie Państwa Cieślińskich składam serdeczne podziękowanie za nieodpłatne skoszenie trawy na cmentarzu.

5. W przyszłą środę będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada Msza św. na cmentarzu będzie tradycyjnie o godz. 10.00 a w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 18.00. Od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować tę modlitwę za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się w intencji zmarłych. Tą modlitwą pomagamy naszym zmarłym osiągnąć zbawienie. W oktawie świąt od 1 do 8 listopada, wieczorem o godz. 19.00 na cmentarzu będziemy więc modlili się Różańcem i Koronką do Miłosierdzia Bożego z wypominkami. Tradycyjnie również na części cmentarza będzie wyznaczony parking dla samochodów. Do cmentarza jest możliwość dojechania drogą utwardzoną od strony Nowego Modlina. Zachęcamy do korzystania.

6. Od najbliższego piątku do dnia Wszystkich Świętych będzie otwarta brama cmentarna. Prosimy o wyrzucanie śmieci do kontenera i pozostawienie czystości.

7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne. To piękna i bardzo cenna modlitwa dla naszych zmarłych. Wspominamy ich imiona i modlimy się o ich zbawienie a oni orędują za nami u Boga.

8. Zapowiedzi…

9. Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

10. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

11. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za ofiary składane na tacę.

12. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną. Modlimy się w intencji misjonarzy i ofiarami składanymi do puszek wspieramy dzieła misyjne. Gościmy p. Józefę Mdoma z Zambii i Judytę i Emanuela Mdoma z córką Marianką mieszkających w parafii Pomiechowo, a uczęszczających na modlitwy do naszej parafii. Po każdej Mszy św. nasi goście dają świadectwo swojej wiary. Proszę wysłuchajmy słów świadectwa.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab