Niedziela 18 grudnia 2022

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie przed Odnowieniem Chrztu Świętego.

3. Dziś w naszym kościele o godz. 17.00 odbędzie się Koncert kolęd w wykonaniu chóru gregoriańskiego przy towarzyszącym pokazie malowania solą. Serdecznie zapraszamy.

4. Parafialne Koło Caritas rozprowadza świece CARITAS na stół wigilijny.

5. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali Wigilię Bożego Narodzenia. Życzymy, aby dni Wigilii i Święta Bożego Narodzenia, były dla wszystkich czasem radości, miłości i przebaczenia. Niech Nowonarodzony Jezus zagości w naszych sercach, rodzinach i domach. W tradycji polskiej religijności, dzień Wigilii jest dniem postnym, prosimy więc o zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 22.00 zapraszamy na Pasterkę, przed którą jako wprowadzenie do modlitwy nasz chór wykona kilka kolęd. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień świąt będą odprawione jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

6. Bezpośrednio po Świętach, a więc 27 grudnia we wtorek, rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę, od miejscowości Wymysły. Wizyta duszpasterska odbędzie się w tradycyjny sposób. Wszystkie rodziny pragnące przyjąć księdza, prosimy o czytelny znak zaproszenia – wyjście po kapłana i zaproszenie do domu. Serdecznie prosimy o przyjechanie po księży, jak to było dotychczas. Program kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Więcej informacji w drugi dzień świąt.

7. W czasie kolędy w dni powszednie będą Msze św. poranne o godz. 7.00, nie będzie Mszy św. i nabożeństw wieczorowych.

8. Bóg zapłać p. Januszowi Dąbrowskiemu Prezesowi Wodociągów za ustawienie Anioła przed kościołem.

9. Bóg zapłać p. kościelnemu i Braciom Rycerzom za ustawienie choinek w kościele.

10. Pan kościelny w najbliższy czwartek i piątek od godziny 9.00 rozpocznie odwiedzanie naszych domów z wodą święconą, kadzidłem i kredą. Wizytę rozpocznie o miejscowości Wymysły. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie posługi pana kościelnego. Bardzo dziękuję p. kościelnemu za całoroczną troskę o kościół, jego obejście i o cmentarz parafialny.

11. Osoby z naszej parafii chcą przygotować dla walczących żołnierzy ukraińskich tzw. świece okopowe – jest to puszka stalowa po konserwach zalana parafiną lub woskiem. W najbliższym tygodniu będziemy zbierali stalowe puszki i resztki świec. Rzeczy te można składać do kartonu przy wyjściu z kościoła.

12. Jeśli ktoś nie otrzymał opłatka można go nabyć u p. Organisty. Są również opłatki bezglutenowe.

13. Zapowiedzi…

14. Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

15. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

16. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za ofiary składane na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab