Niedziela 10 kwietnia 2022

 

1.      Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbywa się na każdej Mszy św. 

2.      Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.

3.      Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, szczególny czas w naszym życiu duchowym. Będziemy bowiem uczestniczyli w tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.  Triduum Paschalne – trzy dni Wielki Czwartek, Piątek i Sobota powinny stać się dla nas wierzących, wyjątkowym czasem osobistego spotkania z cierpiącym Chrystusem. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będziemy świętowali Jego Zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwa.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ołtarza Wystawienia – Ciemnicy, gdzie będziemy trwali na modlitwie do godz. 22.00. O godz. 21.00 zapraszamy na różaniec, który poprowadzą Koła Różańcowe.

W Wielki Piątek o godz. 8.00 nastąpi wznowienie adoracji  a o godz. 18.00 zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej, po której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Składane ofiary podczas adoracji krzyża, będą przeznaczone na  pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 21.00 zapraszamy na Gorzkie Żale – trzy części. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

W Wielką Sobotę o godz. 8.00 wznowimy adorację Pana Jezusa w grobie, która będzie trwała do godz. 23.00. Poświecenie pokarmów będzie odbywało się co pół godziny od godz. 9.00 do godz. 15.00. Podczas poświęcenia pokarmów będziemy mogli nabyć chlebek św. Antoniego, składając przy tej okazji ofiarę na utrzymanie rodzin z Ukrainy. Chlebki będą dostępne już od czwartku. O godz. 20.00 zapraszamy na liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec, które odpalimy od ognia paschału. O godz. 22.50 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę po nabożeństwach wieczorowych będzie można skorzystać z sakramentu pojednania.

W Wielkanoc – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcję z procesją o godz. 6.00 i na Msze św. jak w każdą niedzielę o 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00.

4.      Zakończyły się prace przy odwodnieniu kościoła i położeniu kostki na trasie procesyjnej. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim firmom. Dziękuję Firmie Lux Dom p. Czekalskich, Betoniarni Modlin, p. Krzysztofowi Ziemieckiemu, Burmistrzowi Miasta p. Jackowi Kowalskiemu i Przewodniczącemu Rady p. Krzysztofowi Bisialskiemu, Staroście p. Krzysztofowi Kapuście, p. Januszowi Rogala, p. Bogdanowi Ciuchcińskiemu. Szczególnie dziękuję firmie państwa Anety i Marka Cieślińskich za wykonanie prac i wielką pomoc finansową. Państwo Cieślińscy cześć prac wykonali za darmo bez żadnego zysku, użyczając dodatkowo przez kilka tygodni sprzętu ciężkiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł mimo tych pomocy 148 tyś. zł. Do spłacenia pozostało jeszcze ok. 100 tyś. Będę wdzięczny więc za pomoc finansową. Trwają jeszcze prace na zapleczu zakrystii, malowanie i kładzenie płytek w salach i na schodach.

5.      W ostatnich latach  w naszej parafii dokonały się wielkie inwestycje związane z termomodernizacją kościoła i plebanii, parkingiem przy cmentarzu, a ostatnio z odwodnieniem kościoła i położeniem kostki, dlatego w najbliższym czasie musimy odpocząć. To co najważniejsze zostało zrobione. Będziemy podejmowali mniejsze prace. Za 2 lub 3 lata będziemy myśleli o wystroju ołtarza głównego.

6.      Zapowiedzi…

7.      Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

8.      Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

9.      Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab