Niedziela 05 marca 2023

1. Przeżywamy dziś 2 Niedzielę Wielkiego Postu niedzielę misyjną Ad Gentes do ludzi. Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspieramy kraje misyjne.

2. W poprzednią niedzielę na Ukrainę złożyliśmy 1615 zł. Bóg zapłać.

3. Zachęcamy do przeżywania okresu Wielkiego Postu w duchu umartwienia i pokuty. Zachęcamy do podjęcia czynów pokutnych, którymi są: głębsza i pobożniejsza modlitwa, post i jałmużna. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 dla dzieci i dla dorosłych. Najbliższą drogę krzyżową poprowadzą Róże Różańcowe rodziców modlących się w intencji własnych dzieci. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie będą zbierane ofiary na grób Pański. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30.

4. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas i nabywania Baranków na stół Wielkanocny w cenie 8 zł.

5. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały od najbliższego piątku 10 do 12 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Marcin Niesłuchowski – wikariusz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Plany rekolekcji są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę o zabranie ich do domów. Plany rekolekcji są wywieszone w gablotach i na stronie internetowej. Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego świętego czasu nawrócenia.

6. Trwa przygotowanie i wyposażanie sal spotkań. W ostatnim tygodniu kupiliśmy zastawę na 100 osób. Planujemy zakupić jeszcze krzesła, stoły bankietowe a także warniki i podgrzewacze. Wszystko to będzie służyło organizowanym spotkaniom.

7. W poprzednim tygodniu umówiliśmy również prace na zewnątrz kościoła, polegające na obróbce wieńców betonowych, balkonu i bocznych schodów. W całości prace te będą kosztowały 65 tyś zł i według zapewnienia wykonawcy rozpoczną się po Wielkanocy a zostaną zakończone do początku maja. Bóg zapłać za pomoc finansową.

8. W dniu dzisiejszym zapraszamy na modlitwę różańcową rodziców modlących się w intencji dzieci o godz. 16.45.

9. Zapowiedzi… Emilia Trybuch panna z par. tut. i Dawid Sokół kawaler z par. Woźniki

10. Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

11. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

12. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary na tacę.