Niedziela 04 lutego 2024

1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę Zwykłą.

2. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.20 zapraszamy na modlitwę Różańcową prowadzoną przez Róże Różańcowe Rodziców.

3. W poprzednią niedzielę na budowę świątyni Miłosierdzia Bożego w Płocku złożyliśmy 1768 zł. Bóg zapłać.

4. W ostatnim tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii. W imieniu własnym i ks. Wojciecha pragnę podziękować wszystkim parafianom za serdeczne i ciepłe przyjęcie odwiedzin duszpasterskich w czasie których modliliśmy się w intencji wszystkich członków naszych rodzin, prosząc o zdrowie, wstawiennictwo naszych świętych patronów i Boże Błogosławieństwo. Pragniemy podziękować za życzliwość wyrażającą się w podwożeniu, odprowadzaniu i szczerych rozmowach z duszpasterzami. Odwiedziliśmy wszystkie rodziny, które otworzyły przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Te rodziny ogarniamy naszą szczególną modlitwą. Część rodzin od lat nie przyjmuje swoich duszpasterzy, co świadczy o braku praktyk religijnych. Stąd nasza zachęta do apostolstwa wierzących i praktykujących. Po kolędzie zrobiłem dokładne podsumowanie ilości zamieszkałych parafian. I tak w parafii według danych z Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim na osiedlu Modlin Stary zamieszkałych jest 2463 osoby, a według Urzędu Gminy w Pomiechówku na wioskach 1572 osoby, razem 4035 osób. W parafii jest 1300 rodzin. Po kolędzie nie przyjmuje 366 rodzin czyli 28% wszystkich rodzin. Poważnym problemem naszych rodzin jest niestabilność i niepewność jutra. Najważniejszym jednak problemem stają się zagrożenia dotyczące naszych dzieci spowodowane nadmiernym korzystaniem z telefonów i komputerów, co prowadzi często do agresji wewnętrznej a nawet depresji. Rodzice często nie mają czasu na rozmowę i spędzanie wolnych chwil z dziećmi co powoduje ich zagubienie i pogłębia samotność. Drodzy rodzice i dziadkowie nie lekceważcie tych problemów. Młode pokolenie jest coraz słabsze po względem zdrowotnym, psychicznym i duchowym co staje się coraz bardziej widoczne. Dzieci mają problemy z nauką, przyswajaniem wiedzy, czytaniem i pisaniem, zapamiętywaniem i mnożeniem. Wszystko opiera się na telefonie. A co będzie jeśli zabraknie telefonu? W każdej rodzinie jest wiele cennych wartości które ją budują. Dla większości naszych rodzin cenna jest wspólnota rodzinna, cenna jest modlitwa, życie moralne i rozwój duchowy co buduje i daje poczucie bezpieczeństwa. W naszych rodzinach często wspominamy naszych bliskich zmarłych i otaczamy ich serdeczną modlitwą. W naszych rodzinach dba się o byt materialny, by zarabiać, mieć na utrzymanie dzieci. Niech Pan Bóg błogosławi rodzicom w trudzie codziennej pracy zawodowej i obdarza łaską zdrowia. Wszystkim parafianom życzymy zdrowia, wstawiennictwa naszych świętych patronów i Bożego Błogosławieństwa. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. W najbliższym roku i następnych latach, po ustaleniach z Radnymi będziemy podejmowali dalsze działania duszpasterskie i prace materialne, które przez parafian są dostrzegalne i doceniane. Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie posługi kapłanów, pana Organisty i pana Kościelnego. Szczęść Boże.

5. Od juta wracamy do wieczorowych Mszy świętych o godz. 17.30 i 18.00. Wracamy również do modlitw wspólnotowych i spotkań grup parafialnych o których będziemy na bieżąco informowali. Szczególnie zapraszamy w każdy poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 po której do godziny 19.00 modlimy się w ciszy adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie. We wtorki zaprasza Odnowa w Duchu Świętym. W środy przed Mszami zapraszamy na modlitwę różańcową, w czwartek zaprasza Wspólnota Intronizacyjna, w piątek spotyka się młodzież, w pierwsze soboty Wspólnota Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w pierwsze niedziele Róże Różańcowe rodziców modlących się w intencji własnych dzieci.

6. Zapowiedzi…

7. Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

8. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab