Niedziela 04 sierpnia 2019

1.      Przeżywamy dziś 18 Niedzielę Zwykłą - pierwszą Niedzielę Miesiąca, stąd po każdej Mszy św. modlimy się przed Najświętszym Sakramentem.

2.      We wtorek w Święto Przemienienia Pańskiego wyruszy 38 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Z naszej parafii wybierają się na pielgrzymi szlak 23 osoby. Życzymy pielgrzymom sił i wielu łask. Prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii. My pozostający będziemy mieli możliwość modlitw w gronie pielgrzymów duchowych. W zakrystii można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę duchową i odebrać modlitewnik. Od 6 do 13 sierpnia będziemy gromadzić się na wieczorowych Apelach Jasnogórskich o godz. 20.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3.      W poprzednią niedzielę przy święceniu pojazdów złożyliśmy 1610 zł. Ofiary te w całości zostały wysłane na cele misyjne. Bóg zapłać.

4.      W dniu wczorajszym podjęliśmy bardzo gościnnie pielgrzymów Diecezji Ełckiej. Serdeczne Bóg zapłać za otwarte serca i przygotowany poczęstunek.

5.      W środę dzieci i młodzież z naszej parafii szczęśliwie wrócili z tygodniowych parafialnych kolonii letnich. Bóg zapłać Urzędowi Miasta z p Burmistrzem Jackiem  Kowalskim za dofinansowanie kolonii. Bóg zapłać ks. Sławomirowi za zorganizowanie i przeprowadzenie kolonii a wychowawcom za opiekę.

6.      Dziś o godz. 17.30 zapraszamy Członków Róż Różańcowych Rodziców modlących się w intencji swoich dzieci na comiesięczną modlitwę różańcową.

7.      W przyszłą niedzielę 11 sierpnia zapraszamy na Uroczystości Odpustowe ku czci św. Maksymiliana Kolbego. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. dr kanonik Piotr Grzywaczewski – Kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej, który będzie głosił kazania i odprawi Sumę odpustową o godz. 12.00. Na zakończenie sumy będzie procesja Eucharystyczna z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. Bardzo serdecznie zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatami, lektorów, chór parafialny i wszystkich chcących czynnie włączyć się w nasze parafialne uroczystości. Tradycyjnie proszę o pomoc w dekorowaniu kościoła. Pamiętajmy, że odpust parafialny to czas błogosławiony dla uczestniczących w nim. Będąc w stanie łaski uświęcającej pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać odpust zupełny a więc darowanie win i kar za grzechy już odpuszczone. Możemy odpust ten ofiarować w intencji nas samych bądź naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

8.      Zapowiedzi…

9.      Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

10.  Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

11.  Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za ofiary składane na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

Nr konta:

Bank PEKAO SA

97 1240 3174 1111 0010 5502 8078

FacebookTab