Niedziela 03 maja 2020

1.      Przeżywamy dziś 4 Niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy dziś tydzień modlitw w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów pracujących w naszej wspólnocie i powołanych z naszej parafii.

2.      W naszej parafii przeżywamy Odpust Parafialny ku czci patronki naszego kościoła NMP Królowej Polski. Naszym uroczystościom przewodniczy ks. dr. Grzegorz Zakrzewski – pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej. Serdeczne Bóg zapłać za obecność, modlitwę i głoszone słowo Boże. Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę. Niech Maryja Królowa Polski wyprasza naszym rodzinom, parafii i całej umiłowanej Ojczyźnie łaski zaprzestania rozprzestrzeniania się epidemii, łaskę deszczu i odpowiedniej pogody dla ziemi aby wydała urodzajne plony.

3.      Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jak noszenie maseczek, zachowanie odległości i ilości osób, trwają w naszym kościele modlitwy wieczorowe naszych grup i wspólnot parafialnych. Proszę, by nasze modlitwy były błaganiem Miłosiernego Boga o zaprzestanie rozprzestrzeniania się epidemii i modlitwą w intencji wszystkich  zaangażowanych w walkę z epidemią. Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu a zakażonych Matce Bożej prosząc o uzdrowienie chorych. Prośmy Boga o deszcz i odpowiednią pogodę dla naszej ziemi aby wydała obfite urodzaje.

4.      Zapraszamy na nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30.

5.      Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 20 września o godz. 12.00, a odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego 27 września o godz. 12.00.

6.      Wizytacja i udzielenie Sakramentu Bierzmowania została przeniesiona na czas powakacyjny. O terminie będziemy informowali.

7.      Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

8.      Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

9.      Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i składane ofiary na tacę.