Czas szczególnej modlitwy

Intencja Modlitwy

Modlimy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego, oraz

wszystkich służb sanitarnych i innych służb wspomagających, wolontariuszy i ludzi miłosiernego serca.

Modlimy się o wygaśnięcie epidemii. Modlimy się w intencji naszych parafian, rodzin i nas samych,

polecając się miłosierdziu Bożemu a także prosząc o pokój serc i łaskę nawrócenia.

MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA

Wszechmogący Boże, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia. Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Święty Sebastianie, módl się za nami
Święta Franciszko Rzymianko,
Święty Rochu,
Święta Rozalio,