Niedziela 17 lutego 2019

1.      Przeżywamy dziś 2 Niedzielę Wielkiego Postu.

2.      Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Misyjną Ad Gentes – co znaczy do ludzi. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy dziś dzieło misyjne kościoła. Bóg zapłać.

3.      We wtorek w Uroczystość św. Józefa zapraszamy na Msze św. popołudniowe.

4.      Zachęcamy do przeżywania okresu Wielkiego Postu w duchu umartwienia i pokuty. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 dla dzieci i 18.30 dla dorosłych. Najbliższą drogę krzyżową poprowadzi wspólnota Intronizacyjna. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie będą zbierane ofiary na grób Pański. Z racji na rekolekcje zapraszamy na Drogę Krzyżową w Kosewie za dwa tygodnie 29 marca. Na Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30.

5.      Powstaje kolejna Róża Różańcowa rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. Aby rozpoczęła się modlitwa potrzeba jeszcze 1 rodzica. Zapraszamy

6.      Osoby przygotowujące się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa, zapraszamy na kurs przedmałżeński, który będzie odbywał się we wszystkie środy kwietnia o godz. 19.00.

7.      Na odnowienie figurki przy przedszkolu złożyliśmy do puszek 1130 zł. Bóg zapłać. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

8.      Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczynamy w tym tygodniu od 22 do 24 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr  Piotr Marzec – nauczyciel Szkół Katolickich w Płocku.Plany rekolekcji są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę o zabranie ich do domów. Plany rekolekcji są wywieszone w gablotach i na stronie internetowej. Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego świętego czasu nawrócenia. W czasie rekolekcji w niedzielę po południu zapraszamy na modlitwę osoby żyjące w związkach nieregularnych.

9.      W najbliższą niedzielę w czasie rekolekcji po sumie o godz. 12.00 będzie złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Osoby chcące modlić się w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zabiciem zapraszamy do zakrystii po odbiór deklaracji.

10.  Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas i nabywania Baranków na stół Wielkanocny w cenie 5 zł.

11.  Dziś po Mszy św. z udziałem dzieci odbędzie się kolejne spotkanie przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

12.  W wakacje organizujemy wyjazd wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Aby ustalić szczegóły prosimy  o zgłaszanie się rodziców do ks. Sławomira.

13.  Gratulujemy p. Szymonowi Ciszyńskiemu przyjęcia funkcji Szafarza Nadzwyczajnego Komunii św. Po odpowiednim przygotowaniu i przeżyciu rekolekcji p. Szymon został upoważniony przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę, do pełnienia tej funkcji. Szafarz nadzwyczajny pomaga kapłanom, jeśli zachodzi taka konieczność w udzielaniu Komunii św. i posłudze wobec chorych i cierpiących. Szczęść Boże.

14.  Zapowiedzi..

15.  Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

16.  Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

17.  Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za ofiary składane na tacę.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki