Niedziela 02 grudnia 2018

1.      Przeżywamy dziś 1 Niedzielę Adwentu rozpoczynającą nowy Rok Liturgiczny przeżywany pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”

2.      W adwencie będą odprawiane o godz.7.00 rano Roraty - Msze Święte ku czci Matki Bożej. Przed Mszą św. o godz. 6.30 śpiewamy godzinki. Roraty będą również w środę i sobotę o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

3.      Serdeczne Bóg zapłać osobom, które przygotowały dekorację Adwentową.

4.      Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 14,15 i 16 grudnia. Będą prowadzone przez Ks. dr kan. Włodzimierza Piętkę - Dyrektora Oddziału Płockiej Edycji Tygodnika „Gość Niedzielny”.Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie, a także wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę o zabranie. Bądźmy również apostołami w naszych środowiskach, zapraszając innych na rekolekcje. Serdecznie proszę o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.

5.      Dnia 15 grudnia w sobotę o godz. 10.30 w naszej Szkole odbędzie się Wigilia Ludzi Złotego Wieku. W imieniu Władz Samorządowych, Dyrekcji Szkoły i Duszpasterzy serdecznie zapraszamy.

6.      Parafialne Koło Caritas i wolontariusze 7 i 8 grudnia włączą się w ogólnopolską akcję zbierania artykułów spożywczych przeznaczonych dla osób najbardziej potrzebujących, która będzie przeprowadzona w sieci sklepów Biedronka.

7.      Parafialne Koło Caritas rozprowadza również świece CARITAS na stół wigilijny. Cena małej świecy to 6 zł, a świecy kuli 12 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na pomoc najuboższym.

8.      W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie Koła Biblijnego.

9.      Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. będą rozprowadzane sianko, pierniki i  stroiki świąteczne, wykonane przez dzieci. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na pomoc Cyprianowi z Kassisi i na cele scholki Modlinki.

10.  Rozpoczynamy zapisy dzieci i młodzieży na ferie zimowe, które odbędą się w górach  w dniach 03 – 09 lutego.  Zapraszamy dzieci od klasy 4 szkoły podstawowej. Więcej informacji i zapisy u Ks. Sławomira.

11.  Do odebrania w zakrystii są zamówione brewiarze dla świeckich w cenie 19 zł. Zapraszamy po każdej Mszy św.

12.  Zapowiedzi..

13.  Ostatnio ofiary na cele parafialne złożyły następujące osoby…

14.  Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

15.  Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za ofiary składane na tacę.

16.  W tym tygodniu pan organista odwiedzi mieszkańców następujących ulic.

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki