Nasza wspólnota parafialna włączyła się w program CARITAS Rodzina - Rodzinie. Bóg zapłać za okazaną pomoc. Czytaj więcej

Kochani parafianie i drodzy goście!

„Kiedy wymawiamy słowo MIŁOSIERDZIE,

mamy przed oczami człowieka głodnego, chorego, strapionego,

któremu musimy podać pomocną dłoń.

Kiedy wymawiamy słowo POMOC,

wiemy, że nie możemy przejść obok drugiego obojętnie.

Kiedy wymawiamy słowo MIŁOŚĆ,

wiemy,  że nasza bezczynność musi przerodzić się w CZYN”.

My wszyscy, cała wspólnota parafialna, w ostatnią niedzielę i Boże Ciało okazaliśmy to wielkie miłosierdzie, pomoc i zamieniliśmy je w czyn. Kwota jaką zebraliśmy pozwoliła na półroczną wpłatę dla  syryjskiej rodziny, Bachara Asaada Chalicha, jego żony i trojga dzieci. Są chrześcijanami kościoła maronickiego. Dowód wpłaty wisi w gablocie ogłoszeniowej. Zebraliśmy 4945 zł. 20 euro i 100 dolarów. Ogromna kwota. Po wpłacie 3060 zł zostało nam 1885 zł plus euro i dolary. Być może po „słodkiej  niedzieli” wystarczy nam na wpłatę na całe pół roku dla następnej rodziny.

Dziękujemy bardzo serdecznie za okazane wsparcie finansowe, które traktujemy jako wyraz Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki takim akcjom wiemy, że działalność Caritas ma sens. Bóg zapłać za wielkie, wrażliwe serca.

Członkowie Parafialnego Koła Caritas