Plan czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

Dla tych którzy nie mogli oczekiwać z nami na Pięćdziesiątnicę oraz dla tych którzy chcieliby przeżyć ten cudowny dzień na nowo proponujemy foto-relację z naszego spotkania.
Podczas Mszy świętej czterej kandydaci na ministrantów zostali przyjęci do ich grona. Ksiądz Proboszcz poświęcił komże, które następnie założyli i stanęli przy ołtarzu wraz ze swoimi kolegami. W słowie skierowanym do nich, ksiądz Proboszcz podkreślił, że czeka ich niełatwe zadanie, jakim jest służba Jezusowi, jednak z Nim Wszystkie trudności są do przezwyciężenia.

Nowymi ministrantami zostali: Szymon Smoliński, Łukasz Wójcik, Rafał Semeniuk i Szymon Rzeczkowski. Gratulujemy im oraz ich Rodzicom!


W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony. /J 7,37-38/

7 czerwca 2014 roku.

21.00 – zawiązanie wspólnoty

21.15 – „Trwali oni jednomyślnie wraz z Maryją…” – 10 różańca

21.45 – „Owce moje słuchają mojego głosu…” – lektura i medytacja Pisma Świętego

22.00 – „Apostołowie głosili z mocą…” – konferencja

22.30 – „Poślę wam innego Pocieszyciela…” Uwielbienie oraz modlitwa za poszczególne stany Kościoła

23.30 – „Trwali oni na łamaniu chleba…” – przygotowanie do Eucharystii ; Koronka do Miłosierdzia Bożego

24.00 – „Gdy Duch zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami…” – Msza Święta z Niedzieli Zesłania Ducha Świętego

Adres parafii

05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

ul. Czarnieckiego 13

Telefon:

519 857 538 

FacebookTab